Pielgrzymują w czasie niepowtarzalnego jubileuszu

Monika Guzewicz/RP

publikacja 25.04.2018 08:49

Dziś pątnicy z KUL spotkają się z papieżem Franciszkiem. A jutro będą modlić się przy grobie świętego profesora swojej uczelni - Jana Pawła II.

Pielgrzymują w czasie niepowtarzalnego jubileuszu Karina Sokólska Pielgrzymi z grupy Duszpasterstwa Akademickiego KUL podczas zwiedzania

Społeczność akademicka katolickiego uniwersytetu w Lublinie z okazji jubileuszu 100-lecia uczelni udała się w pielgrzymkę do grobu św. Jana Pawła II, wieloletniego wykładowcy uniwersytetu założonego w 1918 r.

- Drugi dzień pielgrzymowania przywitał nas rześkim, alpejskim powietrzem. Pełni radości wyruszyliśmy z Tarvisio w dalszą podróż. Naszym głównym celem była modlitwa w bazylice św. Antoniego w Padwie. Po Eucharystii udaliśmy się na zwiedzanie głównej świątyni, perły architektury – podkreślają pielgrzymi z grupy Duszpasterstwa Akademickiego KUL.

Pielgrzymują w czasie niepowtarzalnego jubileuszu   Karina Sokólska Oprowadzani przez ojca franciszkanina pielgrzymi poznali historię tego miejsca, zatrzymując się również przy płycie grobu świętego Antoniego oraz przy jego relikwiach: języka, strun głosowych i podbródka. - Niestety, czas nie pozwolił nam na zwiedzanie innych zabytków Padwy, na szczęście udało się nam zakosztować smaku najlepszych lodów Europy – cieszą się.

- Z nadzieją w sercach, po zawierzeniu wszystkich zagubionych, poplątanych i utraconych spraw św. Antoniemu, ruszyliśmy w dalszą podróż w kierunku Rzymu. Ponad 500-kilometrowa podróż upłynęła nam na wspólnej modlitwie, śpiewach i wdzięczności za działającą w autokarze klimatyzację. Jest tu ponad trzydzieści stopni. Ale przed nami spotkanie z papieżem Franciszkiem – cieszą się pielgrzymi.

Dziś obie delegacje Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, czyli studenci, duszpasterze, wykładowcy oraz kolegium rektorskie na czele z ks. prof. Antonim Dębińskim, rektorem KUL i Wielkim Kanclerzem KUL abp. Stanisławem Budzikiem, będą uczestniczyć w spotkaniu z papieżem Franciszkiem podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra.

Głównym punktem pielgrzymki będzie Msza św. przy grobie świętego papieża Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra, której w czwartek 26 kwietnia będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.