Milionowy gość w domu Jana Pawła II w Wadowicach

acs, mk

publikacja 07.06.2018 16:11

Szczęśliwą turystką okazała się pani Monika, która wraz z mężem przyjechała do Wadowic z Kórnika.

Milionowy gość w domu Jana Pawła II w Wadowicach Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II Wśród miliona zwiedzających byli już pielgrzymi z ponad 100 krajów - wśród nich z Arabii Saudyjskiej, Gabonu, Kuby, Mauritiusa, Wybrzeża Kości Słoniowej, Nowej Zelandii, Chin czy Zambii

Milionowy gość przekroczył próg wadowickiego Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II 7 czerwca o 12.10. Na panią Monikę czekało kilka niespodzianek, które wręczył jej ks. dr Jacek Pietruszka, dyrektor muzeum.

Oprócz certyfikatu milionowego gościa i vouchera na bezpłatne zwiedzanie dla grupy, pani Monika otrzymała publikacje i pamiątki muzealne oraz prezenty przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

W rozmowie na zakończenie wizyty w Wadowicach pani Monika powiedziała, że bycie milionowym zwiedzającym to nie tylko wielka radość i zaszczyt, ale też zobowiązanie, by od dziś być ambasadorem Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Wśród zwiedzających dom rodzinny Jana Pawła II przeważającą część - ponad 80 proc. - stanowią Polacy, jednak Muzeum jest też celem podróży wielu zagranicznych turystów.

Najwięcej przybywa ich z Włoch (ponad 5 proc. zwiedzających), Francji, Stanów Zjednoczonych, Hiszpanii, Słowacji oraz z Niemiec. W pierwszej dziesiątce znajdują się także goście z Brazylii, Austrii i Wielkiej Brytanii.