Afganistan: Qarabagh doceniony

Anna Pawlak/pd

publikacja 27.03.2010 15:45

Żołnierze z posterunku Qarabagh już teraz usłyszeli wyrazy podziękowania za nienaganną służbę od gen. bryg. Janusza Bronowicza dowódcy VI zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Za kilka dni pierwsi z nich wrócą do kraju, ostatni wyjadą za miesiąc.

Afganistan: Qarabagh doceniony mjr Piotr Michrowski, bosm. sztab. Krzysztof Kabak Żołnierze z posterunku Qarabagh usłyszeli wyrazy podziękowania za nienaganną służbę

Qarabagh położony jest na południowy wschód od bazy Ghazni. Pełni tam służbę kilkudziesięciu polskich żołnierzy. Zadania, jakie tam wykonują oraz warunki, w jakich funkcjonują są prawdziwym wyzwaniem.

„Spędzone  tutaj pół roku to nie tylko potwierdzenie umiejętności, to również udowodnienie, że polski żołnierz nie powinien mieć kompleksów” – mówił generał Bronowicz do zebranych żołnierzy.

Jednocześnie generał przypomniał, że choć przyszła już pora na pożegnania, misja jeszcze się nie kończy. Zwłaszcza pod koniec potrzebne jest pełne zaangażowanie żołnierzy, koncentracja i mobilizacja. W nagrodę za nienaganną służbę w trakcie VI zmiany, wyróżnieni zostali:

mjr Andrzej Slawiczek, kpt. Wojciech Ślęzak, st. chor. Krzysztof Gerejczyk, chor. Dariusza Winiarczyk, chor. Dariusza Konieczny, chor. Wojciech Szubert, st. kpr. Łukasz Waszczuk, chor. Mariusz Pustułka, sierż. Jan Kiepura, kpr. Michał Skałbania, sierż. Mirosław Chmiel, st. sierż. Waldemar Stański, chor. Paweł Zgarda, bosm. sztab.  Krzysztof Kabak, plut. Piotr Chmaj, sierż. Bogdan Grzesik, st. sierż. Adrian Kierznowski, st. szer. Dawid Glazer,
st. szer. Damian Czaja.