Legnica: Poszli dla życia

Jędrzej Rams (Gość Legnicki)

dodane 29.03.2010 12:48

Już drugi raz ulicami miasta przeszli mieszkańcy w wielkim Marszu dla Życia. Zamanifestowali tym samym swój sprzeciw wobec zła, jakim jest aborcja

Legnica: Poszli dla życia Jędrzej Rams/Gość Legnicki Legnicki Marsz dla życia

Manifestacja sprzeciwu wobec zła aborcji byłaby niczym, gdyby nie podjęte zobowiązania modlitwy za nienarodzone dzieci. W tegorocznym Marszu Dla Życia przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego zadeklarowało 48 osób. Wielu uczestników od lat modli się w ramach Duchowej Adopcji. W zeszłym roku w całej diecezji do tej formy modlitwy właczyło się prawie 3000 osób.
Jak deklarują organizatorzy, marsz jest pokojowym sprzeciwem wobec zła aborcji. W Centrum Spotkań im. Jana Pawła II, które znajduje się pod kościołem Matki Bożej Królowej Polski, wystawiono plansze z fotografiami ukazującymi działania aborcyjne. Na zakończenie marszu odprawiona została Msza Św. w czasie której rozdane zostały Paschały. Zrobiono je z ponad 2,7 tony odpadów woskowych. Łącznie do parafii trafiło 38 paschałów. Zwieńczeniem dnia była prapremiera oratorium „Oratorium Pasyjnego wg Św. Jana”.