Zniszczyć sprawców zamachów

PAP |

publikacja 29.03.2010 13:52

Premier Rosji Władimir Putin wezwał w poniedziałek do zniszczenia osób odpowiedzialnych za dwa zamachy samobójcze w moskiewskim metrze. Jak podał jego rzecznik Dmitrij Pieskow, szef rządu przerwał wizytę w Kasnojarsku i wraca do Moskwy.

Zniszczyć sprawców zamachów ALEXANDER NATRUSKIN/PAP/EPA Władimir Putin

"Jak wiadomo, dziś w Moskwie popełniono straszną w skutkach, nikczemną zbrodnię wobec cywilów. W metrze zginęły dziesiątki ludzi. Jestem pewien, że organy ochrony porządku publicznego zrobią wszystko, by znaleźć i ukarać kryminalistów. Terroryści zostaną zniszczeni" - oznajmił Putin w trakcie telekonferencji, którą przeprowadził z Krasnojarska na Syberii.

Wezwał też szefów wszystkich regionów Rosji, by aktywniej pomagali organom ochrony porządku publicznego w "walce z przestępczością w tak skrajnej formie, jak terroryzm".

W związku z zamachami Putin zmienił plan wizyty i wraca do Moskwy - podał jego rzecznik.

Według ostatnich danych w zamachach na dwóch stacjach: Łubianka i Park Kultury zginęło co najmniej 37 osób, a 65 zostało rannych.

Według Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) bomby zdetonowały dwie kobiety pochodzące z Północnego Kaukazu, a do eksplozji użyto jednego z najsilniejszych materiałów wybuchowych - heksogenu.