Moto-ewangelizacja już wkrótce

Łukasz Sianożęcki

dodane 06.08.2018 11:00

Gratka dla fanów motocykli i rywalizacji na najwyższym sportowym poziomie.

Moto-ewangelizacja już wkrótce Łukasz Sianożęcki /Foto Gość Tor motocrossowy w Ogrodnikach.

Już tylko kilka dni zostało do największej imprezy motorowej w okolicach Elbląga i jedynej takiej inicjatywy połączonej z ewangelizacją. 11 i 12 sierpnia w podelbląskiej Jeleniej Dolinie (przy drodze między Ogrodnikami i Milejewem) odbędą się dwie rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w Super Enduro.

Wszyscy, którzy lubią ryk motocyklowych silników i sportową rywalizację na najwyższym poziomie, powinni koniecznie przybyć na te zawody. Na torze będzie można obejrzeć zmagania motocyklistów od klasy amator, poprzez junior, aż do masters. W osobnej kategorii będą ścigały się panie. 

To będzie pierwsza w historii naszego miasta tego typu impreza w sportach motorowych. A jednocześnie pierwsza w historii impreza motorowa połączona z ewangelizacją. -  Po zakończeniu zawodów odbędzie się Msza św. polowa, a po niej koncert uwielbienia - wyjaśnia Mieszko Gotkowski, jeden z organizatorów zawodów.

- W takim sporcie jak nasz nie ma zbyt wielu zawodników, którzy się nie modlą przed startem. Uznaliśmy więc, że Msza św. po zawodach to dobre rozwiązanie - wyjaśnia Mieszko. - Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby, aby dodać do tego jakiś aspekt ewangelizacyjny, stąd wziął się koncert. Mamy nadzieję, że choć to będzie taki pierwszy raz, to od naszych zawodów stanie się to już normą na innych imprezach motorowych - podsumowuje.