Wchodzili w ciszy na szczyt

Magdalena Gorożankin

dodane 15.08.2018 22:10

W ostatnią noc przed wejściem XXIII Łowickiej Pieszej Pielgrzymki Młodzieżowej na Jasną Górę zmarł jeden z pątników. Pielgrzymi modlili się w jego intencji przed cudownym obrazem.

XXIII ŁPPM dotarła do tronu Jasnogórskiej Pani 14 sierpnia Magdalena Gorożankin /Foto Gość XXIII ŁPPM dotarła do tronu Jasnogórskiej Pani 14 sierpnia

Na ostatniej prostej, 14 sierpnia, pątnikom towarzyszył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Na wały jasnogórskie pielgrzymi weszli w ciszy, bez radosnych okrzyków, w klimacie zadumy, bowiem w nocy odszedł do Pana 48-letni Sławomir z grupy błękitnej (sochaczewskiej). Wędrował do Maryi z dwoma nastoletnimi synami. Pielgrzymi ostatni odcinek szli w intencji brata Sławomira, by Matka Boża zaopiekowała się nim w niebie.

Msza św. pogrzebowa odprawiona zostanie w piątek 17 sierpnia o 15.00 w kościele parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie. Eucharystii przewodniczyć będzie bp Dziuba.

Łowiccy pątnicy przez 9 dni wędrówki dziękowali za 100-lecie polskiej niepodległości i prosili o umiejętność rozwijania darów Ducha Świętego. Wyruszyli 6 sierpnia z łowickiej katedry. Przez 3 dni przemierzali diecezję łowicką, nocując w Makowie, Wysokienicach i Małczu, gdzie codziennie spotykali się na wspólnym apelu. Bez wątpienia tegoroczne upały nie pomagały w wędrówce.

Codziennie pątnicy wypełniali program duchowy - modlitwy poranne, wieczorne, litania do świętych patronów grup, Koronka do Miłosierdzia Bożego, Różaniec. W tym roku, ze względu na Rok Ducha Świętego i hasło pielgrzymki: "Duchu Święty, obudź mnie do wiary", pątnicy odmawiali także nowennę do Trzeciej Osoby Trójcy. Słuchali też konferencji o. Piotra Różańskiego SP, który na swoim profilu facebookowym wieczorami zostawiał pątnikom filmik z komentarzem do konferencji. Nie zabrakło śpiewów, a także własnej twórczości pątników. Podczas 9 dni powstało wiele piosenek ukazujących charakter pielgrzymki, a także podsumowujących trud wędrówki.