Dziś trudny debiut Jerzego Brzęczka w Bolonii

PAP |

dodane 07.09.2018 07:40

Jerzy Brzęczek, w wieczornym meczu w Bolonii (godz. 20.45), po raz pierwszy zasiądzie na ławce trenerskiej reprezentacji Polski. Jego debiut przypadł na pierwszą kolejkę piłkarskiej Ligi Narodów, w której biało-czerwoni zmierzą się z Włochami.

Dziś trudny debiut Jerzego Brzęczka w Bolonii PAP/Bartłomiej Zborowski Jerzy Brzęczek

"Na pewno gospodarze są faworytem tego spotkania. Jednak patrząc na naszych zawodników grających w silnych ligach oraz Serie A, jest to pokaźna liczba piłkarzy, którzy tworzą trzon tej reprezentacji. Przyjechaliśmy z szacunkiem i respektem dla przeciwnika, ale nie znaczy, że mamy jakieś obawy. Dla mnie najważniejsze będzie, aby zobaczyć, na ile zespół zdoła wprowadzić rozwiązania, nad którymi pracowaliśmy przez trzy dni zgrupowania" - powiedział w przeddzień meczu Brzęczek.

Wśród 16 Polaków grających na co dzień klubach włoskiej ligi jest Bartosz Bereszyński z Sampdorii Genua.

"Dla mnie to wyjątkowe spotkanie, ponieważ przeciwko większości piłkarzy reprezentacji Włoch miałem okazję już grać na ligowych boiskach. Dlatego też ułatwiona była analiza przeciwnika" - przyznał 26-letni obrońca.

Z kolei selekcjoner narodowej drużyny Italii Roberto Mancini wyjawił, że mecz w Bolonii, po spotkaniach towarzyskich, będzie dla niego szczególny, bo właśnie tam 37 lat temu zaczął jako 17-latek grać w Serie A.

"To mój pierwszy oficjalny mecz na czele reprezentacji; to oczywiste, że towarzyszy temu wiele emocji" - dodał włoski szkoleniowiec.

Początek meczu Włochy - Polska w Lidze Narodów w Bolonii o godz. 20.45.