Nuncjusz apostolski w redakcji "Gościa Niedzielnego"

Jarosław Dudała

publikacja 12.09.2018 10:56

Dziękuję wam i gratuluję - mówił redakcji "Gościa Niedzielnego" nasz dzisiejszy gość, nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio. Spotkanie włączone było w obchody 95-lecia naszego pisma. Nuncjuszowi towarzyszył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

Nuncjusz apostolski w redakcji "Gościa Niedzielnego" Henryk Przondziono /Foto Gość Abp Salvatore Pennacchio w redakcji naszego tygodnika (pośrodku). Na prawo od niego: redaktor naczelny ks. Adam Pawlaszczyk i abp Wiktor Skworc

Nuncjusz podkreślił, że "Gość Niedzielny" jest ważny nie tylko dla archidiecezji katowickiej, ale dla całego kraju.

- Wasza praca jest bardzo istotna, ponieważ niesiecie w świat nie tylko Słowo Boże, ale także głos papieża i całego magisterium Kościoła. W tym, co robicie na co dzień, przypominacie św. Pawła, który dodawał odwagi nowo założonym wspólnotom i niósł Słowo Boże. Wiemy, że dzisiaj nieść Słowo Boże to czasem znaczy iść pod prąd. Nie tylko w Polsce, ale na całym świecie słychać wiele głosów, które sprzeciwiają się głosowi ewangelicznemu. Jesteśmy wam wdzięczni za pracę, którą wykonujecie jako współpracownicy biskupa i całego Kościoła lokalnego - powiedział abp Pennacchio.

- Obchodzicie 95-lecie istnienia waszego tygodnika. Ślę wam moje gratulacje i podziękowania za pracę, którą wykonujecie. Moja obecność tutaj jest jednocześnie obecnością papieża Franciszka, który zawsze prosi o modlitwę za swoją osobę, ale i za swoją posługę. I wiemy dobrze, jak bardzo tej modlitwy potrzebuje. W imieniu papieża Franciszka chciałbym wam udzielić błogosławieństwa i podziękować wam za to, że jesteście głosem papieża dla całej Polski - mówił nuncjusz.

Odwiedził on także znajdujące się w tym samym budynku redakcje "Małego Gościa Niedzielnego" i Radia eM.

O godz. 12.00 w sąsiadującej z redakcją katedrze katowickiej abp Pennacchio weźmie udział w uroczystości święceń biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej ks. Grzegorza Olszowskiego. Wraz z arcybiskupem-seniorem Damianem Zimoniem będzie współkonsekratorem nowego biskupa.