Akcja u Matki

ks. Jacek M. Pędziwiatr

publikacja 29.09.2018 21:11

Członkowie Akcji Katolickiej przyjechali do Hałcnowa. Spotkaniu towarzyszyła modlitwa w ramach comiesięcznego czuwania.

Akcja u Matki Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość Czuwanie w Hałcnowie rozpoczęło się od Drogi Krzyżowej.

Pielgrzymkę Akcji rozpoczęło w godzinach popołudniowych spotkanie członków stowarzyszenia i asystentów kościelnych - proboszczów parafii, w których działają poszczególne oddziały - z zarządem diecezjalnym oraz krajowym asystentem Akcji Katolickiej bp. Mirosławem Milewskim.

Biskup pomocniczy z Płocka, przewodniczył także Mszy św., wieńczącej czuwanie w hałcnowskiej bazylice w ostatni piątek września.

Akcja u Matki   Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość Bp Mirosław Milewski przewodniczył Mszy św. na zakończenie czuwania. W okolicznościowym słowie bp Milewski wskazała na zadania, jakie dziś, także w obliczu kryzysu moralnego Kościoła, stoją przed Akcją Katolicką.

Wezwał również jej członków do zaangażowania zarówno w życie religijne, jak społeczne, apelując przede wszystkim o udział w wyborach samorządowych i dokonanie rozsądnych wyborów.

Czuwanie w Bazylice rozpoczęło odprawione przy stacjach wokół hałcnowskiego sanktuarium nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które poprowadził ks. prof. Tadeusz Borutka, diecezjalny asystent Akcji Katolickiej. Członkowie stowarzyszenia odmówili następnie różaniec. W modlitwę włączyli się licznie przybyli do sanktuarium pielgrzymi.

Akcja u Matki   Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość Członkowie Akcji Katolickiej co roku spotykają się w Hałcnowie. Kolejne - ostatnie już w tym roku - czuwanie w Hałcnowie zostanie odprawione w piątek 26 października.

Bieżące wieczory modlitwy w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej związane są tematycznie z 25. rocznicą uwieńczenia wizerunku papieskimi koronami.

Kolejne czuwania prowadzili przedstawiciele różnych wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich, osoby zakonne i świeckie.