Skarga Kamińskiego na Tuska odrzucona

PAP |

publikacja 21.04.2010 13:01

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił w środę skargę byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego na decyzję premiera Donalda Tuska o odwołaniu go z funkcji szefa Biura.

"Akt odwołania szefa CBA nie jest decyzją administracyjną, aktem lub czynnością podlegającą zaskarżeniu do WSA" - powiedziała PAP rzeczniczka WSA sędzia Małgorzata Jarecka. Skargę rozpatrzono na tzw. posiedzeniu niejawnym. Decyzja, od której Kamiński może złożyć kasację do NSA, oznacza, że jego skarga nie będzie rozpatrzona merytorycznie.

Tusk odwołał Kamińskiego 13 października 2009 r. Zarzucił mu m.in., że w kontekście tzw. afery hazardowej wykorzystał Biuro do celów politycznych oraz posługiwał się insynuacją i kłamstwem. Zgodnie z przepisami mógł go odwołać po zasięgnięciu opinii prezydenta, Kolegium ds. Służb Specjalnych i sejmowej speckomisji. Dwa ostatnie organy pozytywnie zaopiniowały wniosek Tuska. Natomiast prezydent Lech Kaczyński przed odwołaniem szefa CBA nie wydał pisemnej opinii; w mediach mówił jednak, że będzie ona negatywna.