Afganistan: Samobójczy zamach

PAP |

publikacja 25.04.2010 15:57

Trzy osoby zginęły w niedzielę w ataku przeprowadzonym przez zamachowca-samobójcę w prowincji Zabol w południowo-wschodnim Afganistanie - podały lokalne władze.

Afganistan: Samobójczy zamach PAP/ EPA/HUMAYOUN SHIAB 19 kwietnia w zamachu w Kandaharze, przygotowanym na policyjny posterunek, zginęło troje dzieci...

W ataku zginął agent bezpieczeństwa i dwóch cywilów, a siedem osób cywilnych zostało rannych - podał rzecznik władz prowincji Mohammad Dżan Rasuljar.

Zamachowiec z ładunkami wybuchowymi na ciele chciał zlikwidować grupę agentów bezpieczeństwa zgromadzoną na placu targowym i wysadził się w powietrze blisko nich - powiedział Rasuljar.

Zamach miał miejsce na placu przy głównej drodze w dystrykcie Szardżoj, gdzie talibowie mają mocne pozycje.

Bojownicy talibscy są szczególnie aktywni w prowincjach Kandahar i Helmand na południu Afganistanu. Przemoc utrzymuje się również w prowincji Zabol, graniczącej z Kandaharem.

Z kolei w prowincji Logar, we wschodniej części Afganistanu, doszło, według świadków, do zablokowania głównej drogi przez tłum, protestujący przeciwko cywilnym ofiarom operacji wojsk NATO i afgańskich. Tłum zaczął się gromadzić tam z rana w niedzielę.