Indyjski ksiądz nakręcił film o s. Faustynie

KAI |

publikacja 25.04.2010 19:38

35-minutowy film o św. siostrze Faustynie Kowalskiej, apostołce Bożego miłosierdzia, nakręcony przez indyjskiego księdza, zdobywa kolejne nagrody na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Indyjski ksiądz nakręcił film o s. Faustynie Henryk Przondziono/Agencja GN Film indyjskiego księdza o św. s. Faustynie Kowalskiej zdobywa nagrody na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Autorem filmu „The Last Appeal” (Ostania prośba) jest ks. Bala Shoury Udumala, który dwa lata temu ukończył studia filmowe i telewizyjne w Los Angeles. Krótkometrażowe dzieło opowiada historię Heleny Kowalskiej z Polski, która po wstąpieniu od zakonu stara się rozpowszechniać przesłanie o Bożym miłosierdziu. W rolę św. Faustyny wcieliła się Andrea Syglowski, młoda aktorka o polskich korzeniach.

Film otrzymał nagrodę Oficjalnego Finalisty na prestiżowym festiwalu Las Vegas International, a także Srebrną Palmę w kategorii studenckiej na międzynarodowym festiwalu w Meksyku – informuje oficjalna strona indyjskiego episkopatu. W każdym z tych dwóch konkursów starowało około 2 tys. filmów z ponad 50 krajów.

Film indyjskiego kapłana pokazała już amerykańska sieć EWTN – największa telewizja katolicka na świecie. Film dostępny jest w wersji angielskiej, hiszpańskiej i kilku dialektach indyjskich.

Prawa do dystrybucji filmu ma Vision Video, protestancka firma, która zajmowała się rozpowszechnianiem takich obrazów filmowych jak „Bella” czy „Narodzenie”.