„Czy święci do lamusa?”

KAI |

publikacja 29.04.2010 11:40

Dominikańska Szkoły Wiary w Warszawie i wydawnictwo „W drodze” zapraszają na spotkanie zatytułowane „Czy święci do lamusa?” poprowadzą je Jan Grzegorczyk oraz o.Wojciech Prus OP.

Wykład odbędzie się w sobotę, 8 maja 2010 r, wyjątkowo o godzinie 11.00, w klasztorze oo. Dominikanów przy ul. Freta 10 w Warszawie (sala prowincjalska).

Jan Grzegorczyk i Ojciec Wojciech Prus będą opowiadali, jak to jest z tą świętością, zwłaszcza wtedy,
jak człowiekowi przydarzają się grzechy. Obaj bardzo lubią "garbatych świętych". Grzegorczyk
przemierza świat i zbiera ich po rozstajach dróg, Prus lubi Go o to pytać. Będą zapraszać, by każdy z
uczestników spotkania ucieszył się świętymi, których spotyka w swojej codzienności, a może i z zaskoczeniem odkryjemy, że świętość jest w nas?

Jan Grzegorczyk (ur.1959)-pisarz, publicysta, autor scenariuszy filmowych i słuchowisk radiowych, pracuje w wydawnictwie Zysk i S-ka oraz w miesięczniku „W drodze”. Wydał między innymi: Każda
dusza to inny świat, Góra albo jak wyżebrać niebo i człowieka, Skrawek nieba, Dziurawy kajak i Boże Miłosierdzie, Niebo dla akrobaty, Chaszcze. Wielki rozgłos zyskała jego trylogia o księdzu Groserze: Adiue, Trufle i Cudze pole. Grzegorczyka fascynuje człowiek. Pisząc ludziach, zawsze sięga po tematy najtrudniejsze i tworzy z nich książki popularne.

Wojciech Prus (ur. 1964) - dominikanin, patrolog, w latach 1993-1998 duszpasterz krakowskiego duszpasterstwa akademickiego Beczka, w 1998 został Syndykiem Polskiej Prowincji Dominikanów, od 2006 roku mieszka w Poznaniu, jest redaktorem miesięcznika „W drodze”.