W obronie życia

Marta Deka

publikacja 04.01.2019 15:26

Fundacja Pro - Prawo do życia zaprasza na Publiczny Różaniec i kurs dla wolontariuszy.

Modlą się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca Marta Deka /Foto Gość Modlą się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca Fundacja Pro - prawo do życia organizuje Publiczny Różaniec w intencji odnowy moralnej narodu polskiego.

- Będziemy modlić się o ekspiację za grzech aborcji, dokonywanej codziennie w polskich szpitalach. Św. Jan Paweł II w homilii w czasie Mszy św. odprawionej na lotnisku wojskowym w Radomiu w 1991 roku powiedział, że do "cmentarzyska ofiar ludzkiego okrucieństwa w naszym stuleciu dołącza się inny jeszcze wielki cmentarz: cmentarz nienarodzonych, cmentarz bezbronnych, których twarzy nie poznała nawet własna matka, godząc się lub ulegając presji, aby zabrano im życie, zanim jeszcze się narodzą. A przecież już miały to życie, już były poczęte, rozwijały się pod sercem swych matek, nie przeczuwając śmiertelnego zagrożenia. A kiedy już to zagrożenie stało się faktem, te bezbronne istoty ludzkie usiłowały się bronić" - tłumaczą organizatorzy.
Najbliższy Publiczny Różaniec odbędzie się 6 stycznia o 19.15. Uczestnicy będą modlić się przed kościołem garnizonowym w Radomiu (plac Konstytucji 3 Maja). - Zabierz rodzinę, znajomych i przyjdź! - zachęcają organizatorzy.

Kurs dla wolontariuszy Fundacja Pro - prawo do życia organizuje w sobotę 19 stycznia od godz. 10 do 16 w Radomiu. Poprowadzi go Mariusz Dzierżawski, prezes Fundacji Pro - prawo do życia.

Członkowie fundacji informują, że w 2017 roku w Polsce zamordowano 1061 dzieci w wyniku legalnej aborcji. 1039 z nich - z powodu podejrzenia choroby lub upośledzenia. - Ta sytuacja jest skandalem, który wymaga aktywnego przeciwdziałania. Choć każdego miesiąca docieramy do setek tysięcy osób, zdajemy sobie sprawę, że nasze działanie jest wciąż niewystarczające. Dlatego zachęcamy do uczestnictwa w kursie. Nawet jeśli nie chcesz aktywnie zaangażować się w działanie, szkolenie będzie doskonałą okazją, aby dokładniej poznać temat i uzyskać rzetelne odpowiedzi na wszelkie pytania związane z tematem aborcji - mówią.

W czasie kursu będzie można dowiedzieć się m.in. jak skutecznie działać w obronie życia, jak właściwie argumentować i prowadzić dyskusję, jaka jest obecna sytuacja prawna dotycząca aborcji w Polsce i na świecie, dlaczego aborcja nigdy nie jest właściwym wyjściem i co robi się w przypadkach szczególnych, co mówi biologia i dlaczego zwolennicy aborcji muszą kłamać, aby uzyskać jakiekolwiek poparcie.

Kurs jest darmowy. Dla uczestników będzie zapewniony obiad. Aby się zapisać, trzeba wypełnić formularz na stornie stopaborcji.pl w zakładce "Dołącz do nas".