VI Diecezjalny Dzień Kobiet: Anioły Dobroci wręczone

baja

dodane 02.03.2019 12:04

Tym, którzy z poświęceniem pomagają nam w organizacji Diecezjalnego Dnia Kobiet, postanowiliśmy podziękować statuetkami Anioła Dobroci. W tym roku wręczyli je bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz łowicki, oraz ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego".

Anioły Dobroci wręczyli bp Andrzej F. Dziuba oraz redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego" ks. Adam Pawlaszczyk Kacper Pakuła Anioły Dobroci wręczyli bp Andrzej F. Dziuba oraz redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego" ks. Adam Pawlaszczyk

Nasze anioły mają tylko jedno skrzydło - wyjaśniła Agnieszka Napiórkowska, szefowa łowickiego oddziału "Gościa Niedzielnego", który od 6 już lat organizuje co roku Diecezjalny Dzień Kobiet w Skierniewicach. - Pomysł zaczerpnęliśmy ze słów Marii Konopnickiej: "Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem".

Pierwsza statuetka powędrowała do miasta Kutno, które niemal od początku jest z nami jako partner święta. Co roku jego obecność wiąże się z kwiatami, a dokładnie z różami i Królową Róż, która te piękne kwiaty wręcza wszystkim paniom. To od kutnian uczestniczki DDK po raz pierwszy usłyszały, że "gdyby Skierniewice były pięknym ogrodem, to wszystkie panie byłyby w nim różami". Statuetkę odebrał wiceprezydent Kutna Zbigniew Wdowiak.

Kolejny Anioł Dobroci przypadł w podzięce miastu Głowno, które wspiera nas od trzech lat. W latach ubiegłych uczestniczki święta mogły - dzięki Głownu - patrząc w lusterka, cieszyć się tym, jak są piękne. Potem zapisywały na gorąco swoje spostrzeżenia ekologicznymi długopisami - prezentami od miasta. I nas, i Głowno łączy troska nie tylko o kobiety, ale i o rodziny. Anioł Dobroci trafił w ręce burmistrza Grzegorza Janeczka.

Aniołem jest dla nas także Agnieszka Belczyk ze Studia Reklamy "Bunny Print". Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Jest niezwykle kreatywna, wyjątkowa, zawsze pomocna, otwarta i uśmiechnięta. Od kilku lat dba o to, by ludzie, którzy nas wspierają i angażują się w DDK, byli widoczni.

- To wszystko jest dar, za który dziękujemy ludziom i Bogu - skomentował bp Andrzej F. Dziuba. Ordynariusz wspomniał zmarłego ostatnio bp. Alojzego Orszulika, pierwszego biskupa łowickiego, którego pogrzeb odbył się dzień wcześniej. - Jego zawołanie biskupie brzmiało: "Służyć innym w Bogu". I to właśnie hasło realizuje pani Agnieszka Napiórkowska z łowickiego "Gościa Niedzielnego", służąc nam wszystkim. I mnie też - dziękował bp Dziuba.

Czytaj także: