VI Diecezjalny Dzień Kobiet: Naczelny fotoreporter

baja

publikacja 03.03.2019 13:16

Podczas tegorocznego Diecezjalnego Dnia Kobiet w Skierniewicach ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny "Gościa Niedzielnego", nie tylko głosił konferencję, ale także... biegał z aparatem fotograficznym.

Ks. Adam Pawlaszczyk w akcji s. Lucyna Tomków AP Ks. Adam Pawlaszczyk w akcji

Już drugi raz w wydarzeniu organizowanym przez "Gościa Łowickiego" uczestniczył szef Instytutu Gość Media ks. Adam Pawlaszczyk. W zeszłym roku był z nami podczas Diecezjalnej Pielgrzymki Kobiet w Białej Rawskiej, gdzie koncelebrował Mszę św. i głosił konferencję, w tym roku po raz pierwszy mógł się przyjrzeć, jak wygląda Diecezjalny Dzień Kobiet w Skierniewicach.

Także tutaj najpierw stanął przy ołtarzu podczas otwierającej święto Mszy w kościele św. Jakuba Apostoła, u boku m.in. ordynariusza bp. Andrzeja F. Dziuby i biskupa pomocniczego Wojciecha Osiala, a potem - już w hali OSiR - wygłosił pierwszą konferencję dla uczestniczek, zatytułowaną "Maryja nauczycielką miłości" (relacja tutaj).

Potem mógł oddać się jednej ze swoich pasji - fotografii. Wszędzie go było pełno. - Nie wyobrażam sobie, bym miał być tutaj tylko gościem - mówił. I bardzo ujął tym podejściem uczestniczki DDK.

W galerii można zobaczyć niektóre momenty, które uchwycił w kadr nasz szef.