Radom: W rękach ABW mężczyzna, który planował zamach

ks. Zbigniew Niemirski

dodane 04.03.2019 15:55

Zatrzymany przez łódzkich funkcjonariuszy Dawid Ł. miał zbierać informacje i pieniądze, przygotowując się do przeprowadzenia zamachu.

Zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego trafił do aresztu ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość Zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego trafił do aresztu

Do zatrzymania doszło w Radomiu, gdzie przebywał i gdzie był zameldowany mężczyzna. Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie informują jednak o jego wieku czy innych szczegółach.

"Z materiału zabezpieczonego przez ABW w miejscu przebywania zatrzymanego wynika, że mężczyzna zbierał informacje, a także pieniądze niezbędne do przeprowadzenia planowanej przez siebie akcji. Na szczęście działania ABW były na tyle szybkie i na tyle zdecydowane, że do żadnego ryzyka sprowadzenia zagrożenia nie doszło, natomiast sytuację uznajemy za poważną, dlatego też zarówno działania ABW i prokuratury, jak również sądu były jednoznaczne. Mężczyzna trafił do aresztu tymczasowego na trzy miesiące" - mówił na antenie Radia Plus Radom Stanisław Żaryn, rzecznik ABW.