Andrzej Seweryn i Michael Rastl - głównymi aktorami filmu "Zieja", opowiadającego o niezwykłym księdzu

rp

dodane 01.04.2019 15:15

Trwają zdjęcia do filmu o księdzu Janie Ziei, który - jak podkreślił Andrzej Seweryn - "wierzył absolutnie".

Andrzej Seweryn i Michael Rastl - głównymi aktorami filmu "Zieja", opowiadającego o niezwykłym księdzu ks. Rafał Pastwa /Foto Gość Postać ks. Jana Ziei zagra Andrzej Seweryn, będzie mu towarzyszył grający niemieckiego pastora Michael Rastl

Postać ks. Jana Ziei zagra Andrzej Seweryn, będzie mu towarzyszył grający niemieckiego pastora Michael Rastl. Właśnie się rozpoczęły lubelskie zdjęcia do filmu o niezwykłym i niezłomnym duchownym.

Gość Lubelski Na planie filmu "Zieja" w Lublinie

Jedna z uliczek Lublina będzie rozbrzmiewała niebawem językiem włoskim, bo miasto nad Bystrzycą "zagra" m.in. Rzym. – To bardzo ważny film – powiedział Robert Gliński, reżyser, który zrealizował m.in. „Cześć, Tereska” czy „Kamienie na szaniec”.

Obraz opowiada o życiu legendarnego warszawskiego kapłana – ks. Jana Ziei. W jego życiorysie mieszczą się zarówno obie wojny światowe (był m.in. kapelanem Szarych Szeregów), jak i okres powojenny, kiedy to współorganizował Komitet Obrony Robotników. Mottem jego życia były słowa „Nigdy nie zabijaj nikogo”.

Produkcja jest dofinansowana przez Lubelski Fundusz Filmowy. – Cieszymy się, że Lublin idzie za przykładem znanych miast europejskich i angażuje się we wspieranie produkcji filmowych. Mamy nadzieję, że film o ks. Ziei pójdzie w ślady „Zimnej wojny” – podkreśliła Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta miasta Lublin.