Kolarski sukces księży z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

ks. Wojciech Parfianowicz

publikacja 01.05.2019 22:53

Dwaj księża z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej wystartowali w 20. Kolarskich Mistrzostwach Francji Osób Konsekrowanych, które zostały rozegrane 30 kwietnia i 1 maja w Bonnemain. To nieoficjalne mistrzostwa Europy.

Kolarski sukces księży z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Archiwum ks. Mariusza Ambroziewicza Ks. Mariusz Ambroziewicz i ks. Bartłomiej Przybylski SDB.

Jak mówi ks. Mariusz Ambroziewicz, francuski wyścig to największa tego typu impreza w Europie, dlatego uznawana jest jako nieoficjalne mistrzostwa Starego Kontynentu. W tym roku wzięło w niej udział prawie 50 zawodników.

Jest to impreza dwudniowa. Zawodnicy rywalizują najpierw w jeździe indywidualnej na czas, a następnie w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 56 kilometrów.

Ks. Bartłomiej Przybylski, salezjanin pracujący w parafii pw. św. Jana Bosko w Pile zajął 1. miejsce. Ks. Mariusz Ambroziewicz z koszalińskiej katedry uplasował się na 12. pozycji.

18 maja w Skrzatuszu zostaną rozegrane 5. Mistrzostwa Polski Księży i Ministrantów w Kolarstwie Szosowym oraz 2. Mistrzostwa Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.