Caritas Archidiecezji Warmińskiej otrzymała flagę od Prezydenta RP Andrzeja Dudy

ks. Dariusz Sonak

publikacja 02.05.2019 19:03

W Narodowy Dzień Flagi zostało wyróżnione Centrum Charytatywne im. Jana Pawła II w Olsztynie.

Caritas Archidiecezji Warmińskiej otrzymała flagę od Prezydenta RP Andrzeja Dudy Archiwum Caritas Para prezydencka z przedstawicielami Caritas Archidiecezji Warmińskiej.

Otrzymanie flagi z rąk prezydenta to wielkie wyróżnienie dla nas i wyraz wdzięczności dla pracowników, wolontariuszy oraz podopiecznych za tworzenie wielkiego dzieła. Otrzymanie flagi to także zadanie, by to co robimy, czynić jak najlepiej - mówi ks. Paweł Zięba, dyrektor warmińskiej Caritas.

- Gratuluję i dziękuję także wszystkim tym, którzy odebrali flagi państwowe. Niech będą symbolem jedności, niech będą symbolem przywiązania do wartości, do barw, niech będą także symbolem miejsca, gdzie czynione jest dobro. Niech Państwu towarzyszą, niech wzmacniają wasze wspólnoty, w których na co dzień funkcjonujecie, niech będą symbolem waszym, niech będą symbolem waszej działalności, niech będą symbolem ojczyzny w miejscach, gdzie na co dzień działacie, gdzie na co dzień pracujecie, gdzie na co dzień w wielu przypadkach po prostu czynicie dobro, gdzie służycie Rzeczypospolitej, gdzie służcie rodakom i innym ludziom - mówił podczas uroczystości Andrzej Duda.