Pierwsza w Polsce prezentacja książki „Bezbronne piękno”

ps

dodane 10.05.2019 09:52

Ks. Julián Carrón: Piękno posiada bezbronną moc, która pociąga i ocala.

Pierwsza w Polsce prezentacja książki „Bezbronne piękno” Roman Koszowski /Foto Gość Okładka polskiego wydania książki „Bezbronne piękno”

Prezentacja polskiego wydania „Bezbronnego piękna” odbędzie się dziś, 10 maja o godz. 18. w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Autor, ks. Julián Carrón, to przewodniczący katolickiego ruchu Comunione e Liberazione (Komunia i Wyzwolenie)  oraz wykładowca teologii na Uniwersytecie Katolickim Sacro Cuore w Mediolanie.

Co jest sednem kryzysu współczesnej Europy i gdzie można poszukiwać nadziei na wyjście z impasu? Co doświadczenie wiary ma do zaoferowania współczesnemu Europejczykowi? W jaki sposób chrześcijanie mogą być obecni w świecie i przekonująco świadczyć o pięknie wiary? To tylko niektóre z pytań, do postawienia których prowokuje książka „Bezbronne piękno”. Zasadniczym jej tematem jest kwestia wolności.

Nie ma innego dostępu do prawdy niż przez wolność. Historia jest terenem dialogu w wolności, co jednak nie powinno oznaczać przestrzeni pustej, pozbawionej propozycji życia. Nicością bowiem nie da się żyć. Nikt nie może się ostać, zachowywać konstruktywnej relacji z rzeczywistością, nie mając czegoś, dla czego warto żyć

– zauważa hiszpański kapłan.

Pierwsza w Polsce prezentacja książki „Bezbronne piękno”   Materiały wydawcy Ks. Julián Carrón, przewodniczący ruchu Comunione e Liberazione

W spotkaniu w krakowskiej ASP oprócz autora książki wezmą udział abp prof. Marek Jędraszewski, metropolita krakowski oraz ks. dr hab. Robert Józef Woźniak z Katedry Antropologii Teologicznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Prezentację poprzedzi krótki koncert fortepianowy Krzysztofa Książka, zdobywcy II nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim w 2015 r.

Książka „Bezbronne piękno” (org. „La bellezza disarmata”) ukazała się we Włoszech w 2015 r. i została dotąd przetłumaczona na język francuski, angielski, portugalski, hiszpański, niemiecki i arabski. Polskie wydanie ukazało się nakładem Wydawnictwa i Drukarni Świętego Krzyża w Opolu.

Przeczytaj również: Radość wiary

Ks. Julián Carrón:

Czy my, chrześcijanie, wciąż wierzymy, że dana nam wiara potrafi pociągnąć fascynującą siłą swojego bezbronnego piękna tych, których spotykamy?

Tagi: