W obronie dzieci przed seksualizacją w szkołach

Materiały prasowe

dodane 07.06.2019 17:07

W niedzielę warszawski Marsz dla Życia i Rodziny. Start o 11.45 przy pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Zakończenie przy ratuszu na pl. Bankowym ok. godz. 13.

W obronie dzieci przed seksualizacją w szkołach Tomasz Gołąb /Foto Gość Tym razem ulicami Warszawy przejdą także eksperci w dziedzinie programów wychowawczych oraz przedstawiciele organizacji rodzicielskich z krajów Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych, gdzie dzieci już są poddawane edukacji seksualnej w szkołach.

Centrum Życia i Rodziny zaprasza na XIV Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się 9 czerwca. W stolicy przejdzie pod hasłem: "Nie pozwól na demoralizującą seksedukację w warszawskich szkołach”.

O 10.30 w kościele Świętego Krzyża (Krakowskie Przedmieście 3) zostanie odprawiona Msza Święta dla dzieci, ale jednocześnie z myślą o uczestnikach marszu. W tym roku marsze dla życia i rodziny poświęcone są problemowi edukacji seksualnej, zagrażającej prawidłowemu rozwojowi dzieci i młodzieży oraz podważającej pierwszeństwo wychowawcze rodziców.

- Te nieobliczalne w skutkach działania już od nowego roku szkolnego 2019/2020 dotkną ponad 200 tys. dzieci w warszawskich szkołach, ale w dalszej perspektywie zagrażają ponad 4,5 milionom najmłodszym w całej Polsce. W poczuciu odpowiedzialności za przyszłość naszej ojczyzny wychodzimy na ulice naszych miast, aby chronić młode pokolenie Polaków przed demoralizacją i bronić autonomii wychowawczej polskich rodzin – wyjaśnia Kazimierz Przeszowski, wiceprezes Centrum Życia i Rodziny. 

Tym razem ulicami Warszawy przejdą także eksperci w dziedzinie programów wychowawczych oraz przedstawiciele organizacji rodzicielskich z krajów Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych, gdzie już dzisiaj dzieci poddawane są edukacji seksualnej w szkołach. Opowiedzą uczestnikom marszu o tym, co czeka polskie rodziny, jeśli władzom Warszawy uda się przeforsować wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół. 

Marsze organizowane od 2006 r. zawsze niosą ważne przesłanie dotyczące aktualnej sytuacji dotyczącej ochrony życia ludzkiego oraz praw rodziny. Jednocześnie odbywają się one w radosnej, pozytywnej i rodzinnej atmosferze. Organizatorzy zapraszają do udziału w nich całe rodziny z dziećmi, osoby starsze, duchownych i wszystkie osoby, które pragną publicznie dać wyraz troski o każde ludzkie życie i umocnienie polskich rodzin. 

W tym roku dla najmłodszych uczestników marszu przygotowano wyjątkowe atrakcje: szkocką orkiestrę w tradycyjnych regionalnych strojach, postaci z bajek oraz pokazy baniek mydlanych. Wszystkim uczestnikom Marszu spodziewającym się narodzin dziecka jak co roku wręczony zostanie upominek w postaci niemowlęcego body.  

Centrum Życia i Rodziny podczas marszu warszawskiego przeprowadzi zbiórkę pieniędzy dla podopiecznych Domu Samotnej Matki im. Teresy Strzembosz w Chyliczkach k. Konstancina. W tym roku zebrane środki zostaną przekazane na stworzenie i wyposażenie sali rehabilitacyjno-rekreacyjnej dla dzieci i matek - podopiecznych tej placówki. 

- Koszty rehabilitacji są bardzo wysokie, a niestety większość mieszkańców Domu Samotnej Matki potrzebuje takiej pomocy. Koszt wyposażenia w podstawowy sprzęt wynosi ok. 20 tys. zł. Będziemy bardzo wdzięczni za każdą złotówkę przekazaną na ten cel – podkreśla Marta Ogonowska-Polkowska z Centrum Życia i Rodziny. Akcja odbędzie się pod hasłem - SŁOICZEK DLA CHYLICZEK.

Marsz dla  Życia i Rodziny poprzedzi Międzynarodowa konferencja naukowa: „Edukacja seksualna dzieci i młodzieży. Przegląd zagrożeń”, która odbędzie się 8 czerwca na Stadionie Narodowym (PGE Narodowy).