Papież: Dzięki Duchowi Świętemu Kościół rośnie, ponad grzechy i skandale

PAP |

dodane 19.06.2019 11:02

Papież Franciszek powiedział w środę wiernym, iż Duch Święty "sprawia, że Kościół rośnie i pomaga mu wyjść poza ludzkie ograniczenia, grzechy i wszelkie skandale". Podczas audiencji generalnej mówił Polakom o znaczeniu procesji organizowanych w Boże Ciało.

Papież: Dzięki Duchowi Świętemu Kościół rośnie, ponad grzechy i skandale PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Franciszek nawiązał do obchodzonej niedawno uroczystości Zesłania Ducha Świętego i stwierdził, że jest on "budowniczym komunii" i "artystą pojednania", który potrafi usunąć bariery i tworzy wspólnotę wierzących.

Papież położył nacisk na siłę modlitwy podkreślając, że daje ona "oddech uczniom wszystkich czasów". "Bez modlitwy nie można być uczniem Jezusa. Bez modlitwy nie możemy być chrześcijanami; jest ona powietrzem, płucami chrześcijańskiego życia" - dodał.

Zwracając się do Polaków obecnych na placu Świętego Piotra Franciszek wskazał: "Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, którą będziemy obchodzić, jest szczególną sposobnością do ożywienia naszej wiary w rzeczywistą obecność Pana w Eucharystii".

"Celebracja mszy świętej, adoracja eucharystyczna i procesje ulicami miast i wsi niech będą świadectwem naszej czci i przylgnięcia do Chrystusa, który daje nam swoje Ciało i Krew, aby karmić nas swoją miłością i uczynić nas uczestnikami Jego życia w chwale Ojca. Niech Jego błogosławieństwo stale wam towarzyszy" - powiedział papież polskim pielgrzymom.