Mundialowa strona internetowa episkopatu

KAI |

publikacja 10.06.2010 13:27

„Dziękujemy za piłkę nożną” – pod takim hasłem Konferencja Episkopatu Chile uruchomiła specjalną stronę internetową z okazji mistrzostw świata w piłce nożnej.

Na stronie dostępnej pod adresem http://www.iglesia.cl/especiales/futbol2010, można znaleźć animacje, modlitwy i refleksje związane z Mundialem i futbolem. Wizytówką witryny jest animacja przedstawiająca stadion pełen ludzi. Napastnik reprezentacji Chile Fabian Orellana kopie piłkę, którą łapie w obie dłonie Jezus, pojawiający się ponad trybunami.

- Miliony ludzi na świecie idą rano na Mszę, a po południu na stadion – tłumaczą autorzy strony. – Ponieważ jesteśmy Kościołem, przeżywamy najlepsze wartości piłki nożnej i nadzieje narodu związane z narodową reprezentacją.

Na stronie można znaleźć krótkie filmy nt. związków Jana Pawła II ze sportem, wypowiedzi papieży nt. piłki nożnej, wywiad z bp. Gasparem Quintaną z Copiapó, który jest jednocześnie trenerem piłkarskim, modlitwy dla sportowców, w tym oficjalną modlitwę Mundialu w RPA, zatwierdzoną przez tamtejszy episkopat.