Skontaktują naukowców z przemysłem

PAP |

publikacja 28.06.2010 15:44

Portal promujący osiągnięcia naukowe jednostek badawczo-rozwojowych, który ma być jednocześnie płaszczyzną kontaktu z firmami i stymulować podejmowanie potrzebnych na rynku badań uruchomił Główny Instytut Górnictwa w Katowicach.

Skontaktują naukowców z przemysłem ilm19 / CC 2.0 Witryna www.portalwiedzy.gig.eu koncentruje się na zagadnieniach z dziedziny bezpieczeństwa, przemysłu i środowiska

www.portalwiedzy.gig.eu koncentruje się na zagadnieniach z dziedziny bezpieczeństwa, przemysłu i środowiska.

"W Polsce przepływ wiedzy między jednostkami naukowo-badawczymi a firmami jest wciąż zbyt mały. Mamy nadzieję, że ten projekt przyczyni się do zmiany na lepsze" - powiedziała PAP rzeczniczka GIG Sylwia Jarosławska-Sobór. W poniedziałek w Katowicach zorganizowano konferencję poświęconą temu przedsięwzięciu.

Jednostki badawcze mają w portalu zamieszczać swój dorobek, przedsiębiorcy mogą natomiast wskazywać, jakie obszary badań ich interesują. Portal jest wciąż rozbudowywany, ale już teraz można na nim znaleźć np. opisy projektów GIG, dotyczących innowacyjnych technologii wykorzystania wód deszczowych w zakładach przemysłowych czy możliwości eksploatacji wód geotermalnych w regionie górnośląskim.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.