Poznaj tajniki chorału gregoriańskiego

ac /inf.pras.

dodane 08.09.2019 22:19

Karmelitański Ośrodek Liturgii i Modlitwy zaprasza na Kurs Śpiewu Gregoriańskiego według metody Solesmes. Zapisy przyjmowane są do 15 września.

Poznaj tajniki chorału gregoriańskiego Alina Świeży-Sobel /Foto Gość Naukę można zacząć od podstaw lub kontynuować ją na wyższym poziomie.

Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu, w sobotę od 9.00 do 15.00, przy ul. Ołbińskiej 1 we Wrocławiu, począwszy od października.

W programie zajęć grupy I (poziom podstawowy,dla osób rozpoczynających naukę chorału): notacja watykańska, interpretacja neum, podstawowe zagadnienia związane z rytmem, śpiew wybranych kyriale i  antyfon gregoriańskich, elementy psalmodii.

W programie zajęć grupy II (poziom średniozaawansowany, dla osób kontynuujących kurs): neumy złożone, rytm, elementy modalności, śpiew  kyriale, antyfon i wybranych propriów mszalnych, psalmodia w wybranych tonach.

Ponadto wszystkie grupy będą miały zajęcia z emisji głosu, solfeż na tonach gregoriańskich oraz wykłady  z liturgiki. Uczestnicy będą spotykać się na wykładach, warsztatach oraz liturgii, podczas której zabrzmi śpiew gregoriański.

Duchową patronką warsztatów jest św. Elżbieta od Trójcy Świętej

Szczegóły: http://szkolachoralu.pl/kurs-wroclaw/; karmel@szkolachoralu.pl

Organizatorzy: Karmelitański Ośrodek Liturgii i Modlitwy, Parafia Opieki św. Józefa, Szkoła św. Benedykta