Polak mistrzem Europy w RS:X

PAP |

publikacja 02.07.2010 19:39

Arkadiusz Brzozowski został w Sopocie mistrzem Europy juniorów do lat 20 w olimpijskiej klasie RS:X. 17-letni zawodnik Bazy Mrągowo wygrał w piątek ostatni, podwójnie punktowany wyścig i okazał się najlepszy w stawce 79 żeglarzy.

Na piątej pozycji uplasował się Paweł Tarnowski (SKŻ Hestia Sopot), który jednocześnie wywalczył srebrny medal w kategorii do lat 17.

Wśród pan triumfowała Ofir Halevy z Izraela, a najlepsza z Polek - Kamila Smektała (YKP Warszawa) - zajęła szóste miejsce. Do walki o medale przystąpiło 31 juniorek.

Sopockie mistrzostwa rozgrywane były przy bardzo słabym wietrze. Z powodu kiepskich warunków piątkowy wyścig rozpoczął się z kilkugodzinnym opóźnieniem.

Od niedzieli na Zatoce Gdańskiej w mistrzostwach Europy w klasie RS:X rywalizować będą seniorzy.