Papież: Modlę się o jedność ludu meksykańskiego

VATICANNEWS.VA |

publikacja 28.09.2019 17:00

Wyrażam uznanie dla was, ponieważ łączycie w waszej działalności sport i integrację społeczną z wieloma inicjatywami solidarności - powiedział Franciszek do piłkarzy meksykańskiej drużyny "Club America".

Papież: Modlę się o jedność ludu meksykańskiego Roman Koszowski /Foto Gość Meksyk, sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe

Papież podkreślił, że przyszłości nie buduje się przez narzekanie, ale przez odważne decyzje. Włączając w swoje pozdrowienia wszystkie zespoły i drużyny Republiki Meksyku, ze wszystkich miejsc kraju i wszystkich kategorii, Franciszek wskazał na potrzebę poszukiwania dobra wspólnego oraz integrację różnych dróg jako sposób na umacnianie jedności całego narodu meksykańskiego.

Modlę się o jedność ludu meksykańskiego. Oby ukochana Dziewica z Guadalupe okrywała was nadal swoim płaszczem, abyście nie wpadli w małostkowość interesów wąskich grup, ale raczej, aby bogata różnorodność kultur i punktów widzenia w waszym pięknym kraju integrowały się coraz bardziej. W ten sposób będzie górowało dobro wspólne. Angażujcie się szczególnie w integrację najbardziej zapomnianych.

Franciszek zachęcił również do zaangażowania w ochronę stworzenia oraz do pogłębiania świadomości znaczenia troski o wspólny dom, którym jest zarówno środowisko, jak i osoby, bez wykluczania kogokolwiek.