"Naznaczony" nagrodzony na festiwalu w Rzymie

PAP |

publikacja 10.07.2010 16:53

Polski serial "Naznaczony" z Piotrem Adamczykiem w roli głównej, wyprodukowany dla TVN, otrzymał nagrody na festiwalu filmów telewizyjnych w Rzymie, Roma Fiction Fest.

Nagrodę dla najlepszego reżysera otrzymał Jacek Filipiak. Ponadto w kategorii najlepszej muzyki nagrodę przyznano autorowi ścieżki dźwiękowej do "Naznaczonego" - Łukaszowi Targoszowi.

Obaj laureaci odbiorą nagrody podczas sobotniej wieczornej gali w Audytorium Conciliazione w Wiecznym Mieście.

W czasie tegorocznej, czwartej edycji festiwalu w konkursie brał udział także film "Generał. Zamach na Gibraltarze" w reżyserii Anny Jadowskiej.

Odbyła się również projekcja pilotowego odcinka amerykańskiego serialu "Treme" w reżyserii Agnieszki Holland. Tytułowe "Treme" to jedna z dzielnic Nowego Orleanu, będąca ośrodkiem muzyki. Serial opowiada o mieszkających tam muzykach, którzy po huraganie Katrina próbują odbudować swoje życie.

Roma Fiction Fest to jeden z największych przeglądów filmów telewizyjnych: seriali, filmów dokumentalnych i fabularnych z wielu krajów świata. Powoli impreza ta zdobywa pozycję prestiżowego międzynarodowego festiwalu filmowej twórczości telewizyjnej. W zeszłym roku nagrody otrzymały na nim serial TVP "Londyńczycy" oraz dokument TVN "Trzech kumpli". (PAP)