Pobiegnij dla życia - w tym roku w nowej formule!

Wojciech Teister

publikacja 17.10.2019 11:30

Od lat Bieg dla Życia jest wielką manifestacją świętości i godności ludzkiego życia i łączy dwa podkarpackie miasta. W tym roku nowa formuła pozwoli dołączyć kolejnym uczestnikom.

Pobiegnij dla życia - w tym roku w nowej formule! biegnijzsercem.pl W edycji w 2017 roku na trasie nie brakowało śniegu.

Ten bieg organizowany jest od lat przez ks. Michała Kozaka jako pielgrzymka w intencji ochrony życia. 45-kilometrowa trasa zaczyna się w jarosławskim opactwie, prowadzi przez podkarpackie wsie i miasteczka, a meta zlokalizowana jest przy kościele sióstr karmelitanek w Przemyślu. Co ciekawe uczestnicy nie ścigają się, ale biegną w grupie, manifestując w ten sposób swoją miłość i szacunek do życia każdego człowieka. Impreza co roku jest organizowana w okolicy uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym roku biegacze wystartują 14 grudnia - niespełna tydzień po uroczystości.

Jak dotąd istniały dwa sposoby uczestnictwa w biegu: pokonując całość trasy lub tylko jej fragment (w dwóch miejscach podstawiane były autokary dla tych, którzy chcieli do grupy dołączyć lub zejść z trasy po pokonaniu jednego z odcinków). W tym roku formuła zostanie poszerzona: Z Jarosławia wystartują dwie grupy - jedna z nich pobiegnie w tempie szybkim (4:45-5:15/km), a druga w wolniejszym (6:00-6:30/km). Taka zmiana sprawia, że w biegu mogą odnaleźć się biegacze o różnym stopniu zaawansowania. W szybszej grupie pobiegnie m.in. małżeństwo znakomitych biegaczy górskich: Paulina i Łukasz Tracz.

W Biegu dla Życia mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które akceptują regulamin biegu. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja biegacza na liście uczestników. Zapisy i regulamin znajdziecie na http://biegnijsercem.pl