Tatry: Wznowiono poszukiwania turysty

PAP |

publikacja 29.07.2010 12:44

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wznowili w czwartek poszukiwania 50-letniego turysty z Wielkopolski, który w sobotę poszedł na Rysy i słuch o nim zaginął.

Tatry: Wznowiono poszukiwania turysty Jarosław Pocztarski / CC 2.0 Ze względu na korzystne warunki pogodowe do poszukiwań użyto śmigłowca

"Ze względu na korzystne warunki pogodowe do poszukiwań użyto śmigłowca" - poinformował PAP dyżurny ratownik TOPR, Tomasz Wojciechowski.

50-latek wędrował samotnie po Tatrach. Ostatni raz był widziany w okolicach Buli pod Rysami w sobotę ok. godziny 19. Turysta nie posłuchał rady napotkanych turystów, którzy sugerowali mu, aby zawrócił.

O zaginięciu mężczyzny zawiadomił ratowników w poniedziałek późnym popołudniem jego brat. Tego samego dnia w rejon Buli pod Rysami udał się patrol ratowników. Poszukiwania wznowiono we wtorek. W rejon poszukiwań pieszo udało się 10 ratowników TOPR, sprawdzono też schroniska po stronie polskiej i słowackiej, ale nie natrafiono na mężczyznę.

Ratownicy próbowali też namierzyć turystę poprzez jego telefon komórkowy, ale ten pozostaje poza zasięgiem.

Samochód 50-latka pozostaje zaparkowany na parkingu na Palenicy Białczańskiej, skąd wyrusza się do Morskiego Oka i dalej - na Rysy, dlatego wszystko wskazuje na to, że turysta nie opuścił Tatr.