Kubacki znów na podium

PAP |

publikacja 12.01.2020 18:21

Niedzielny konkurs Pucharu Świata na normalnej skoczni w Predazzo wygrał Niemiec Karl Geiger. Dawid Kubacki ponownie zajął trzecie miejsce.

Kubacki znów na podium PAP/Grzegorz Momot Dawid Kubacki podczas drugiej serii konkursu indywidualnego zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich we włoskim Predazzo

Zwycięzca niedawnego Turnieju Czterech Skoczni dopatrzył się jednak w swoim występie błędów. - Zabrakło głównie metrów. Skoki nie były tak czyste jak bym chciał. Od strony technicznej brakowało, żeby były minimalnie lepsze. Lądowania moim zdaniem lepsze niż wczoraj, aczkolwiek pewne niedoskonałości jeszcze były - ocenił Kubacki.

Kamil Stoch i Piotr Żyła uplasowali się ex aequo na czwartej pozycji.

Na podium niedzielnego konkursu stanęli ci sami zawodnicy i w takiej samej kolejności co dzień wcześniej, ponieważ Geigera i Kubackiego rozdzielił Austriak Stefan Kraft. Tuż za podium znalazł się Kamil Stoch, któremu do podium zabrakło 0,1 pkt.

Stefan Hula zajął 28. miejsce. Nie zakwalifikowali się do drugiej serii Jakub Wolny i Maciej Kot, sklasyfikowani na 33. i 36. pozycji.