Pallotyn ks. Krzysztof Kralka nie jest już moderatorem generalnym wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca

jj

publikacja 24.02.2020 17:31

Po 10-letniej posłudze dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji funkcję tę przekazał w ręce ks. Łukasza Żaby SAC.

Ks. Krzysztof w wielu miejscach w Polsce prowadzi także rekolekcje halowe. Roman Koszowski /Foto Gość Ks. Krzysztof w wielu miejscach w Polsce prowadzi także rekolekcje halowe.

Już wkrótce wspólnota Przyjaciele Oblubieńca będzie obchodziła 10-lecie działalności. Od początku na jej czele stał ks. Kralka jako założyciel i jednocześnie moderator generalny.

Dziś wspólnota liczy ponad 7 tys. członków i działa zarówno w Polsce, jak i w różnych krajach Europy. - Wpisujemy się w nurt nowej ewangelizacji - mówi ks. Krzysztof. - Chcemy przez głoszenie kerygmatu rozkochać ludzi w Jezusie, wprowadzić ich do wspólnoty, by przyjęli stałą formację i sami zaczęli ewangelizować, przyprowadzając do Kościoła kolejne osoby.

Właśnie zakończył się etap założycielski wspólnoty. Uzyskała ona tzw. rozpoznanie przez Kościół. Ogłoszony został także nowy statut. - Przyszedł więc czas, by przekazać stery w kolejne ręce - tłumaczy ks. Kralka.

Rada generalna wspólnoty posługę moderatora generalnego na 5-letnią kadencję powierzyła ks. Żabie. I wicemoderatorem generalnym powołany został ks. Piotr Spyra, a II wicemoderatorem generalnym - Urszula i Jacek Cupriakowie.

Ksiądz Krzysztof pozostaje członkiem rady generalnej odpowiedzialnym za budowę Centrum Formacji, za formację członków Przymierza, Rodzinę Przyjaciół Oblubieńca, a także za formację. - W moich rękach pozostaje także dom formacyjny w Lublinie, który już niebawem zmieni trochę formułę - zapowiada.


Więcej o formacji we wspólnocie oraz nowych funkcjach ks. Krzysztofa już wkrótce w papierowym wydaniu GN.