Bp Lityński prosi o duchową adopcję modlitewną lekarzy i pielęgniarek

Krzysztof Król

dodane 17.03.2020 22:20

- Teraz tej modlitwy bardzo potrzebują także znani nam lekarze i pielęgniarki. Niech dokona się osobista duchowa adopcja modlitewna konkretnych osób, które służą chorym - apeluje bp Lityński.

Bp Lityński prosi o duchową adopcję modlitewną lekarzy i pielęgniarek Krzysztof Król /Foto Gość Modlitwa w kaplicy domu biskupiego w Zielonej Górze.

Dziś, podobnie jak w poprzednich dniach, księża i świeccy modlą się o godz. 20.30 na różańcu. Modlitwa różańcowa to odpowiedź na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – abp. Stanisława Gądeckiego, który 14 marca powiedział: „Osobiście każdego wieczora o godzinie 20.30 będę modlił się za Was na różańcu i o to samo proszę kapłanów w kościołach, a także Was wszystkich w Waszych domach. Trwajmy w modlitewnej jedności”.

Taka modlitwa co wieczór odbywa się oczywiście w kaplicy domu biskupiego w Zielonej Górze. – W nadzwyczajnej sytuacji dla Kościoła i ojczyzny proszę wszystkich diecezjan o modlitwę różańcową, codziennie o 20.30. Indywidualnie, a może rodzinnie w intencji ochrony przed koronawirusem – apeluje bp Tadeusz Lityński.

– Teraz tej modlitwy bardzo potrzebują także znani nam lekarze i pielęgniarki. Niech dokona się osobista duchowa adopcja modlitewna konkretnych osób, które służą chorym – dodał.