Radio Plus Olsztyn już w eterze

KAI |

publikacja 06.09.2010 16:15

Wspieranie Kościoła Warmińskiego w ewangelizacji i promowanie wartości chrześcijańskich to główne zadania Radia PLUS Olsztyn – Radia Archidiecezji Warmińskiej, nowej lokalnej rozgłośni o charakterze społeczno-religijnym, która od 6 września nadaje swoje audycje na częstotliwości 88,1 FM.

Stało się to możliwe dzięki staraniom metropolity warmińskiego abp. Wojciecha Ziemby, który od lat zabiegał o koncesję na prowadzenie radia diecezjalnego.

„Radio PLUS to pierwsze w Olsztynie radio lokalne o charakterze opiniotwórczym” – mówi ks. Marcin Sawicki, dyrektor programowy radia. Co godzinę będą nadawane lokalne serwisy informacyjne. W godz. 16.00-20.00 będzie emitowany program lokalny, w którym na żywo poruszane będą ważne dla mieszkańców regionu sprawy społeczne i religijne.

Odbiór Radia PLUS Olsztyn przez radioodbiorniki jest obecnie ograniczony, obejmuje tylko obszar ok. 40 km, jednak za pośrednictwem internetu stacji można słuchać na terenie całej Polski i poza jej granicami. Szczegółowe informacje na stronie www.radioplus.pl.

Radio PLUS zrzesza 21 stacji radiowych. To efekt porozumienia, jakie zawarły między sobą Grupy Eurozet i Time, właściciele dotychczasowych rozgłośni Radio PLUS i VOX FM. Jego efektem ma być zarówno spójna ramówka programowa jak i strategie: sprzedażowa, marketingowa i promocyjna. Do grona stacji dołączyło także Radio Archidiecezji Warmińskiej.

Siedziba radia mieści się przy ulicy Wyszyńskiego 1, 10-457 Olsztyn. Numer telefonu to 89 538 92 82, fax 538 92 89.