Media zlekceważyły papieskie orędzie

KAI |

publikacja 07.09.2010 11:38

Środki przekazu „zlekceważyły bądź przeinaczyły” papieskie orędzie na przyszłoroczny Światowy Dzień Młodzieży w Madrycie - pisze w dzisiejszym wydaniu „L'Osservatore Romano” jego redaktor naczelny Giovanni Maria Vian.

Media zlekceważyły papieskie orędzie Henryk Przondziono/ /Foto Gość Benedykt XVI

W komentarzu zatytułowanym „Mądrość papieża” wraca on do niedzielnej wizyty Benedykta XVI w podrzymskiej miejscowości Carpineto Romano, gdzie dwieście lat temu przyszedł na świat Leon XIII oraz do rozważania, poprzedzającego modlitwę Anioł Pański, którą odmówił on z pielgrzymami już w Castel Gandolfo.

Wspominając krótką podróż papieża Vian zwraca uwagę na słowa dotyczące „trudnego kontekstu”, w jakim rządził Kościołem ten jego daleki poprzednik, a który cechowały „rozliczne i ponawiane próby wykorzenienia jakiegokolwiek przejawu kultury chrześcijańskiej, ostry antyklerykalizm, gwałtowne wystąpienia antypapieskie”.

Pisząc zaś o orędziu, które Benedykt XVI zaprezentował wiernym, naczelny watykańskiego dziennika zarzuca mediom - „agencjom, telewizjom, radiu i prasie” - że „zlekceważyły je bądź przeinaczyły”. „Tymczasem w dobie kultury niezdecydowanej wobec zasadniczych wartości papież znów wskazał na rozstrzygające znaczenie spotkania z Jezusem, wsparte na wierze Kościoła” – napisał redaktor naczelny „L'Osservatore Romano”.