Łomża: Otwarto „Okna życia”

KAI |

publikacja 07.09.2010 15:48

Ordynariusz łomżyński bp Stanisław Stefanek otworzył 6 września pierwsze „Okno życia” w diecezji łomżyńskiej. Zostało ono umiejscowione w budynku Opactwa Sióstr Benedyktynek w Łomży.

Łomża: Otwarto „Okna życia” HENRYK PRZONDZIONO/Agencja GN Większością z "Okien Życia" opiekują się zakonnice: m.in. nazaretanki, służebniczki, elżbietanki, boromeuszki, siostry Matki Bożej Miłosierdzia

„Otwieramy «Okno życia», gdyż życie jest najświętszym darem Boga. Jest największą wartością w każdym momencie życia człowieka: od jego początku aż do dnia, kiedy Stwórca zaprosi do siebie powołaną do wiecznej chwały ludzką osobę" - mówił podczas otwarcia "Okna życia" bp Stefanek.

"Chcemy ten największy dar Boży chronić, służyć każdemu życiu i całemu życiu. Trzeba zabezpieczać życie szczególnie w tych momentach, które są dla niego wyjątkowo trudne lub gdy życie jest wręcz zagrożone" - dodał ordynariusz łomżyński.

Pierwsze w diecezji łomżyńskiej "Okno życia" będzie funkcjonowało w budynku Opactwa Sióstr Benedyktynek przy ul. Dwornej w Łomży.