Co dalej z Jakubiak?

PAP |

publikacja 09.09.2010 17:20

Najbardziej prawdopodobne, że zawieszenie w prawach członka PiS posłanki Elżbiety Jakubiak wygaśnie. Zdecydować o tym może prezes partii lub komitet polityczny - poinformował w czwartek PAP rzecznik dyscypliny klubu PiS Marek Suski.

Co dalej z Jakubiak? Tomasz Gzell/PAP/EPA Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski przybył na zebranie komitetu wykonawczego partii

Po spotkaniu Elżbiety Jakubiak z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim PAP zapytała Suskiego, jaka przyszłość może czekać posłankę. "Jestem dobrej myśli. Mam nadzieję, że na tym skończy się cała sprawa. Jeżeli to o czym była mowa i o czym mówiła pani Elżbieta Jakubiak będzie wykonywane, po prostu będzie decyzja o uchyleniu zawieszenia. To zależy od prezesa, który może wnieść taką propozycję na posiedzeniu komitetu politycznego" - podkreślił Suski.

Jak zaznaczył, decyzję może podjąć prezes albo komitet polityczny. Decyzja komitetu musi być zatwierdzona przez prezesa. Według Suskiego Jakubiak może też odwołać się od decyzji o zawieszeniu w prawach członka partii. "Na razie Elżbieta Jakubiak nie podjęła decyzji o złożeniu odwołania. Myślę, że w najbliższych dniach tę decyzję podejmie. Na razie powiedziała w rozmowie ze mną, że się zastanawia nad tym" - powiedział.

"Rozmowa z prezesem wyraźnie przebiegała w kierunku poszukiwania dobrych rozwiązań i nie polegała na stawianiu czegokolwiek na ostrzu noża" - dodał.

Zawieszona w środę w prawach członka PiS Jakubiak oświadczyła po czwartkowej rozmowie z Kaczyńskim, że jest dalej członkiem PiS. Jak podkreślała, jest przekonana, że jej spotkanie z prezesem to początek "dobrych, miłych rozmów o polityce".

Powiedziała, że nie rozmawiała z Kaczyńskim o szczegółach i przyczynach jej zawieszenia. Tłumaczyła, że "dla dobra partii i Polski" ważne jest, by PiS jednoczyło się i nie kłóciło.