Cała Polska śpiewa "Barkę"

Magdalena Dobrzyniak

publikacja 11.05.2020 10:54

Ulubiona oazowa piosenka Jana Pawła II zabrzmi 18 maja, w 100. rocznicę jego urodzin.

Cała Polska śpiewa "Barkę" Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach /FB "Z tą oazową pieśnią nie rozstawałem się przez wszystkie lata" - mówił Jan Paweł II na krakowskich Błoniach w 2002 roku.

Inicjatorem akcji jest Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. "Wierzymy, że w tych dniach od Bałtyku po Tatry, a może i dalej, zjednoczymy swoje głosy, aby wyrazić swoją wdzięczność, śpiewając »Barkę«"- piszą organizatorzy na Facebooku.

Początkowo "Barka" miała zabrzmieć w kościołach, na ulicach i placach całego kraju, ale sytuacja epidemiczna nie sprzyja organizowaniu zgromadzeń. W związku z tym organizatorzy przedsięwzięcia apelują, by śpiewać w domach, na balkonach, w ogrodach i lasach.

Proszą także, by dzielić się swoimi aranżacjami na stronie wydarzenia, a także oznaczając @domjp2 lub #jestemwdzieczny w mediach społecznościowych "niezależnie, czy będziecie »Barkę« śpiewać, tańczyć, grać czy po prostu recytować".

Do tej pory swoje wykonanie ulubionej piosenki papieża zamieścili m.in. parafianie i zespoły góralskie w sanktuarium św. Jana Pawła II w Willow Springs, wierni z Kamerunu i Tymbarku.

A tutaj możecie posłuchać "Barki" w wykonaniu samego Ojca Świętego!

InstytutDialoguJP2 Jan Paweł II i... śpiew. "Barka" pod oknem papieskim.