#SłodkiDarModlitwy wyruszył do pomorskich szpitali

Piotr Piotrowski

publikacja 14.05.2020 16:46

Ponad 200 różnych ciast upiekły siostry zakonne z całej archidiecezji gdańskiej. To uczynek miłosierdzia podarowany pacjentom i medykom walczącym z koronawirusem. Caritas dostarczyła w czwartek słodki podarek do adresatów.

#SłodkiDarModlitwy wyruszył do pomorskich szpitali Piotr Piotrowski /Foto Gość W sopockiej centrali Caritas Archidiecezji Gdańskiej w czwartek przekazano pomorskim szpitalom 200 blach i kartonów z ciastami od sióstr zakonnych.

Caritas Archidiecezji Gdańskiej odpowiedziała na wezwanie papieża Franciszka, by 14 maja był dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa w oryginalny sposób. Jeszcze w niedzielę 10 maja, narodził się pomysł na zorganizowanie akcji #Słodki Dar Modlitwy, której zwieńczeniem ma być przekazanie szpitalom ciast upieczonych przez siostry zakonne. Inicjatywa łączy w sobie dwie rzeczy, o których mówił papież Franciszek: modlitwę oraz uczynek miłosierdzia.

Słodkie podarunki trafiły w czwartek 14 maja do pacjentów oraz personelu szpitala im. Mikołaja Kopernika oraz Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku, a także Szpitala im. św. Wincentego a Paulo w Gdyni i Szpitala im. Floriana Ceynowy w Wejherowie. O godz.10 rozpoczął się załadunek ciast do szpitalnych samochodów. Ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas AG nie krył zadowolenia. - Cieszy nas szczególnie entuzjastyczne podejście sióstr do akcji i ich błyskawiczna reakcja. Mamy ponad 200 blach różnych wypieków, które siostry podarowały szpitalom. Z pewnością sprawią one przyjemność medykom i pacjentom, bo siostrzane wypieki to marka najwyższych umiejętności cukierniczych - mówił ks. Janusz Steć. W akcji pieczenia ciast wzięło udział 40 żeńskich zgromadzeń zakonnych z archidiecezji gdańskiej.

Na stronie gdansk.gosc.pl cyklicznie prezentujemy przepisy na wypieki autorstwa sióstr z różnych domów zakonnych.

Przepisy sióstr:
Siostry zakonne i Caritas AG przygotowują ciasta dla medyków