Spotkanie premierów Polski i Ukrainy

PAP |

publikacja 30.09.2010 11:06

Od rozmów w wąskim gronie rozpoczęło się w czwartek przed południem spotkanie premierów Polski i Ukrainy Donalda Tuska i Mykoły Azarowa. Szefowie rządów mają dokonać przeglądu przygotowań do Euro 2012.

Spotkanie premierów Polski i Ukrainy PAP/Paweł Supernak Premier Donald Tusk i premier Ukrainy Mykoła Azarow podczas oficjalnego powitania, 30 bm. w Warszawie.

Po oficjalnym powitaniu Azarowa w Kancelarii Premiera rozpoczęły się rozmowy w wąskim gronie z udziałem obu premierów. Od godz. 11 ma obradować Komitet ds. przygotowań EURO 2012. Posiedzeniu Komitetu będą przewodniczyć Tusk i Azarow.

Jak podało CIR w przeddzień wizyty ukraińskiego premiera, w obecności Tuska i Azarowa podpisana zostanie "mapa drogowa" wspólnych przedsięwzięć przygotowawczych do Euro 2012.

Tematami rozmów premierów Polski i Ukrainy będzie także współpraca gospodarcza, sprawy graniczne i konsularne. Szefowie rządów mają rozmawiać m.in. o możliwościach poprawy klimatu inwestycyjnego na Ukrainie. Podczas spotkania Tusk i Azarow będą rozmawiać również o problematyce międzynarodowej, w tym o relacjach UE-Ukraina m.in. w kontekście negocjacji Umowy stowarzyszeniowej oraz Umowy o Całościowej i Pogłębionej Strefie Wolnego Handlu - DCFTA, a także projektu Partnerstwa Wschodniego.