Słubice proszą o pomoc

Ks. Krzysztof Przesmycki/AP

publikacja 05.10.2010 16:20

Caritas przy Parafii Św. Wawrzyńca w Kutnie organizuje pomoc dla dzieci i młodzieży z Gminy Słubice, miejscowości zalanych w tegorocznej powodzi podczas przerwania tamy w Świniarach. Główna pomoc dotyczyć ma ubrania dzieci i młodzieży przed zbliżającą się zimą.

Słubice proszą o pomoc shannonkringen / CC 2.0 Dla wielu dzieci, poszkodowanych w tegorocznej powodzi, ciepłe buty, to artykuł pierwszej potrzeby

Oprócz zimowych ubrań dla potrzebujących rodzin, Caritas organizuje również zbiórkę kołder, ręczników, koców. Do tej pory udało się pozyskać do pomocy obuwniczą Firmę Wojas, która przekaże buty dla młodzieży uczącej się w Gimnazjum w Słubicach. Organizatorzy zbiórki mają nadzieję, że uda się zachęcić do współpracy inne firmy, produkujące obuwie, odzież, kołdry, itp na terenie całej Polski.

Lista potrzeb jest bardzo duża. Poszkodowane rodziny z Gminy Słubice, które w tegorocznej powodzi utraciły często całe mienie, z wdzięcznością przyjmą każdą pomoc. Potrzebne są w szczególności: 70 par butów zimowych dla dzieci szkoły podstawowej; około 110 kurtek zimowych dla młodzieży i dzieci; tyle samo ciepłych śpiworów lub kołder; różnego rodzaju swetry, polary i bluzy. Artykuły te są niezbędne, by zabezpieczyć dzieci przed nadchodzącą zimą.

Osoby i firmy, pragnące włączyć się w pomoc poszkodowanym mieszkańcom Słubic, proszone są o kontakt z oddziałem Caritas w Kutnie, przy parafii św. Wawrzyńca. Wszelkie informacje dostępne są pod adresem: www.caritaskutno.pl