Dzień Papieski w archidiecezji katowickiej

ksas

publikacja 07.10.2010 18:10

Zespół „Śląsk” i Jan Nowicki wystąpią m. in. w ramach zbliżającego się Dnia Papieskiego.

Dzień Papieski w archidiecezji katowickiej Mirosław Rzepka/Agencja GN Zespół „Śląsk”

Niektóre imprezy z okazji Dnia papieskiego na terenie archidiecezji katowickiej:

Z okazji Dnia Papieskiego odbędzie się w kościele św. Krzysztofa w Tychach, po Mszy Św., która rozpocznie się o godz. 17.00,spektakl, zatytułowany "Z obłoków na ziemię". Jest to rodzaj spektaklu teatralnego poetycko-muzycznego,opracowanego i wyreżyserowanego przez legendarnego aktora Jana Nowickiego, z oryginalną muzyką Cezarego Chmiela i Marka Stryszowskiego i poezją ks. Jana Twardowskiego, Jana Pawła II, Bolesława Leśmiana i Jana Nowickiego. Wykonawcami spektaklu są: Jan Nowicki oraz muzycy - Marek Stryszowski (saksofony, flet prosty, śpiew), Cezary Chmiel (syntezatory) i Krzysztof Bodzoń (kontrabas elektryczny). Tematem spektaklu jest rozmowa z Panem Bogiem o przemijaniu, prawdzie, miłości, miłosierdziu i wierze, w kontekście postaci ks. Jana Twardowskiego i jego postrzegania współczesnego świata. Od premiery w listopadzie 2006 roku owo misterium wywołuje niezmiennie niezwykłe wzruszenie publiczności i entuzjastyczne recenzje. Spektakl organizuje Miejskie Centrum Kultury.

Z okazji Dnia Papieskiego, 10 października 2010, o godz. 19.30,w kościele Mariackim w Katowicach odbędzie się koncert zespołu "Śląsk", pt.: „Sancto Subito”

W parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Lędzinach-Górki, odbędzie się koncert słowno-muzyczny poświęcony Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II ,w wykonaniu zespołu Kameralnego Laus Deo.