Mężczyzna, który postrzelił turystę - nie żyje

PAP |

publikacja 11.10.2010 08:37

Nie żyje mężczyzna, który w niedzielę po południu postrzelił z broni palnej turystę; do zdarzenia doszło na szlaku w masywie góry Żar w Beskidzie Żywieckim - podała żywiecka policja.

Rzecznik policji w Żywcu Paweł Roczyna poinformował, że mężczyzna został postrzelony przez policjantów podczas próby zatrzymania. Wcześniej napastnik otworzył ogień do funkcjonariuszy. Godzinna reanimacja zakończyła się fiaskiem.

Dramat rozpoczął się w niedzielę po południu w masywie góry Żar w Międzybrodziu Żywieckim (gmina Czernichów). Mężczyzna strzelił do turysty, którego trafił w lewe ramię. Życiu rannego nic nie zagraża. Napastnik następnie schronił się na swojej działce. Później otworzył ogień do próbujących go zatrzymać policyjnych antyterrorystów.

Broń strzelca została zabezpieczona. Nie jest to - jakie pierwotnie przypuszczała policja - karabinek sportowy, a sztucer.

Desperat był emerytowanym górnikiem. Zameldowany był w Mikołowie, ale mieszkał w Beskidach. Janusz Jończyk z zespołu prasowego śląskiej policji powiedział, że tło jego postępowania jest nieznane.