KUL będzie nauczał online

kul

publikacja 04.09.2020 16:44

Nowy rektor lubelskiej uczelni ks. prof. Mirosław Kalinowski poinformował o trybie nauki w pierwszym semestrze.

Ks. prof. Mirosław Kalinowski funkcję rektora objął z dniem 1 września. archiwum KUL Ks. prof. Mirosław Kalinowski funkcję rektora objął z dniem 1 września.

Większość zajęć na naszej uczelni prowadzona będzie w trybie zdalnym - podkreśla rektor. - Dostosowujemy się do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego 

Rektor KUL zaznacza, że tryb online będzie dotyczył wykładów, ćwiczeń, lektoratów językowych i szkoleń, które nie wymagają bezpośredniego kontaktu studentów i doktorantów z prowadzącym zajęcia.

- Stacjonarnie zaplanowane są seminaria, laboratoria, ćwiczenia, warsztaty, podczas których niezbędny jest kontakt z wykładowcą. Podobnie będzie z zajęciami dla studentów I roku studiów licencjackich i jednolitych magisterskich - wyjaśnia ks. prof. Kalinowski.

Rektor podkreśla także, że zajęcia w tych przypadkach będą odbywały się w jednej sali tak, by studenci nie przemieszczali się bez potrzeby. Ponadto stosowane będzie wietrzenie sal i dostępne będą płyny do dezynfekcji rąk. Po terenie uniwersytetu trzeba będzie obowiązkowo poruszać się z zakrytymi ustami i nosem. Nie będzie to obowiązywało podczas zajęć.

Zgodnie z zarządzeniem rektora KUL, sekretariaty wydziałów mają przygotować plany zajęć z podziałem na te, które będą odbywały się online oraz stacjonarnie. Szczegółową informację studenci otrzymają do 25 września.