Kolejny śmiertelny wypadek w Tatrach

md / PAP

publikacja 17.09.2020 18:21

To już czwarta ofiara Tatr w przeciągu ostatnich dziewięciu dni.

Kolejny śmiertelny wypadek w Tatrach Agata Combik /Foto Gość W ciągu ostatnich dni w Tatrach doszło do kilku wypadków śmiertelnych.

W trakcie nocnych poszukiwań ze środy na czwartek ratownicy TOPR odnaleźli w rejonie Morskiego Oka ciało młodego turysty, który najprawdopodobniej spadł z Żabiego Szczytu Niżniego. 

Jak poinformował ratownik dyżurny TOPR, kiedy młody mężczyzna nie wrócił w środę z wyprawy w Tatry, zaniepokojona rodzina około godz. 21 zaalarmowała centralę ratowników TOPR w Zakopanem. Jego samochód odnaleziono zaparkowany na Palenicy Białczańskiej, gdzie rozpoczyna się szlak do Morskiego Oka. W trakcie poszukiwań ustalono, że telefon mężczyzny loguje się w rejonie Tatr.

Jeszcze w nocy na poszukiwania w rejon Morskiego Oka wyruszyło kilka patroli ratowników TOPR z dwoma psami poszukiwawczymi. Jedna z grup ratowników około godz. 3 odnalazła najpierw plecak i kijki poszukiwanego, a następnie jego ciało pod skalnymi ścianami Żabiego Szczytu Niżniego. Turysta przemieszczał się najprawdopodobniej w terenie wysokogórskim poza oznakowanymi szlakami. Ciało mężczyzny zostało śmigłowcem przetransportowane do Zakopanego.

TAGI: