Gdańsk. Oblaci na kwarantannie - odwołane uroczystości

Piotr Piotrowski

publikacja 18.09.2020 13:06

Klasztor i kościół św. Józefa, w którym posługują ojcowie misjonarze oblaci Maryi Niepokalanej, zostały objęte kwarantanną do 28 września. Najbliższe uroczystości zaplanowane na weekend zostają odwołane.

Gdańsk. Oblaci na kwarantannie - odwołane uroczystości ks. Maciej Świgoń /Foto Gość Decyzją sanepidu, zamknięte pozostają kościół św. Józefa, kaplica adoracji oraz dom zakonny ojców misjonarzy oblatów.

O decyzji sanitarnej zakonnicy poinformowali na stronie internetowej i w mediach społecznościowych. "Decyzją sanepidu, 18 września wszyscy zakonnicy zostali objęci kwarantanną. W związku z zaistniałą sytuacją musimy zamknąć kościół i kaplicę adoracji. Intencje powierzone nam na piątek 18 września i sobotę 19 września odprawimy w izolacji - w kaplicy klasztornej. Również w niedzielę, 20 września pozostaną zamknięte kościół św. Józefa i kaplica adoracji. Modlimy się za Was i prosimy o modlitwę" - piszą misjonarze oblaci MN.

W związku z decyzją sanepidu również gdański IPN odwołał zaplanowane wspólnie z zakonnikami na 18 i 19 września uroczystości upamiętniające ofiary Armii Czerwonej na Pomorzu, które miały się odbyć w kościele św. Józefa.