Lekcje na plaży? Kto by nie chciał!

baja

publikacja 07.10.2020 18:34

Złota plaża, niebieskie morze i… ławki. We włoskiej miejscowości Vasto tak właśnie odbywają się szkolne lekcje, żeby zachować obostrzenia sanitarne i wykorzystać dobre warunki atmosferyczne.

Do pomysłu z Abruzji chcą wkrótce dołączyć inne włoskie szkoły. Corriere della Sera /FB Do pomysłu z Abruzji chcą wkrótce dołączyć inne włoskie szkoły.

Dzwonek zadzwonił w dwóch ośrodkach nadmorskich - Lido Da Mimi oraz Trabocco Cungarelle, które gościły młodszych uczniów podstawówki Madonna dell’Asilo di Vasto (klasy IV i V), promując edukację i poznawanie swojej małej ojczyzny w plenerze.

Oba ośrodki realizują lokalny program, który zrzesza miejscowości nadmorskie i handlowe Abruzji, położone wzdłuż 17-kilometrowego odcinka wybrzeża. Najnowocześniejsze ławki dostarczyła na plaże firma Vastarredo, która zaspokaja ponad 30 proc. zapotrzebowania włoskich szkół.

W przyszłości do pomysłu z Abruzji zamierzają dołączyć także inne szkoły z miejscowości nadmorskich, by uczniowie mogli korzystać z niekonwencjonalnych metod edukacji i zminimalizować stres związany z pandemią.