Ks. Paweł Wojciech Maciąg suspendowany przez abp .Stanisława Budzika

AL

publikacja 08.10.2020 09:03

Powodem nałożenia kary było wielokrotnie wywoływane zgorszenie w kilku miastach w Polsce, jak również interwencje policji spowodowane skandalicznym zachowaniem.

Kara suspensy oznacza, że ukarany nie może wykonywać czynności kapłańskich oraz nosić stroju duchownego. Józef Wolny /Foto Gość Kara suspensy oznacza, że ukarany nie może wykonywać czynności kapłańskich oraz nosić stroju duchownego.

W dniu 17 czerwca 2020 roku arcybiskup metropolita lubelski wymierzył karę suspensy ks. Pawłowi Wojciechowi Maciągowi, kapłanowi archidiecezji lubelskiej.

Wcześniej, w dniu 2 grudnia 2019 roku, duchowny otrzymał upomnienie kanoniczne, do którego się nie zastosował.

Powodem nałożenia kary było wielokrotnie wywoływane zgorszenie w kilku miastach w Polsce, jak również interwencje policji spowodowane skandalicznym zachowaniem ks. Maciąga. 

W ostatnich dniach Kuria Metropolitalna w Lublinie otrzymała zawiadomienie, że Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ skierowała akt oskarżenia przeciwko ks. Maciągowi do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód na podstawie kodeksu postępowania karnego. Jest to już drugie postępowanie prokuratorskie w sprawie wyżej wymienionego duchownego.